Wycena szkód osobowych

Young woman with leg in plasterO tym jak ciężko jest szacować wysokość zadośćuczynień lub odszkodowań związanych z uszczerbkiem na zdrowiu pisałam na blogu choćby tutaj.

Być może niebawem będzie łatwiej. Ma bowiem ruszyć system wyceny szkód osobowych.

Na razie pomysły są dwa.

Pierwszy jest oparty na Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia, drugi jest narzędziem IT stworzonym przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Ubezpieczeniowej.

Jeżeli któryś ze standardów zacznie być powszechnie wykorzystywany  to usprawni pracę nie tylko firmom ubezpieczeniowym ale też  ubezpieczonym, którym łatwiej będzie się zorientować  na jakie pieniądze z odszkodowania będą mogli liczyć.

Więcej o sprawie.

Chcesz otrzymywać więcej informacji związanych z prawami pacjenta? Zapisz się do newslettera.

10 thoughts on “Wycena szkód osobowych”

 1. Automator pisze:

  Ok spoko ale pewnie znowu będą kolejne etaty dla osób które będą ten program obsługiwać a tych którzy wyceniali szkody nie wywala. Czyli coraz więcej urzędników i tak w kółeczko.

 2. Honorata pisze:

  A czy ten system będzie działał wstecz?

 3. ola r pisze:

  Ciekawe tylko kiedy REALNIE mogłoby to zacząć u nas funkcjonować.. ułatwienie dla stron, usystematyzowanie i nakreslenie jakichś ram brzmi obiecująco, ale jak będzie w praktyce..ciekawe

 4. Wielokrotnie wysokość zadośćuczynień i odszkodowań zwyczajnie nie jest miarodajna do wyrządzonej krzywdy. Niestety bywa, że jest zwyczajnie niesprawiedliwa.

 5. Dominik pisze:

  Narobiło się tych firm, że już sam się pogubiłem. Najlepiej korzystać z rekomendacji kogoś kto już skorzystał i jest zadowolony 🙂

 6. Marek pisze:

  System wyceny szkód osobowych jest bezwzględnie potrzebny. Zbyt dużo czasu wszyscy tracimy na wycenę szkód.

 7. Ola pisze:

  ostatnio po złamaniu ręki dostałam odszkodowanie od firmy, w której jestem ubezpieczona… nie mam pojęcia w jaki sposób wyliczyli ten uszczerbek na zdrowiu…

 8. CHDE pisze:

  To bardzo częsty problem wśród pacjentów, nie tylko po wypadkach. Na pewno trzeba doliczyć nie tylko koszty rehabilitacji, ale również i akcesoria medyczne.

 9. Tomasz pisze:

  Oby wspomniany w artykule system wyceny szkód został wprowadzony jak najszybciej, bo może unormuje ten cały chaos, który ma miejsce obecnie.

 10. Ekozefir pisze:

  Poszkodowany w wypadku samochodowym – otrzymał za uszkodzenie mostka 400zł. Odwołanie. Otrzymał 700 zł. Odwołanie. Otrzymał 4000zł Ok. 😛
  Dlaczego firmy które ubezpieczają liczą odszkodowania w taki sposób?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.