Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/serwe168/domains/medyczneprawo.pl/public_html/wp-content/plugins/widget-entries/iinclude_page.php on line 307
Blog o prawie medycznym i prawach pacjenta » Blog Archive Zadośćuczynienie za zakażenie

Zadośćuczynienie za zakażenie

Tematyka zakażeń szpitalnych ma na blogu swoją kategorię, bowiem od pewnego czasu można zaobserwować istotny wzrost spraw sądowych związanych z zakażeniami pacjentów w szpitalach.

Prowadzonych procesów jest coraz więcej, a i sami pacjenci uzyskują coraz większe zadośćuczynienia z tego tytułu [zadośćuczynienie sąd przyznaje za ból i cierpienie, którego doznał pokrzywdzony pacjent], lub zadośćuczynienia i odszkodowania [odszkodowanie sąd przyznaje za udowodnione czyli poparte rachunkami, fakturami koszty poniesione w związku z leczeniem zakażenia np. koszty dojazdów do szpitala, leki  itp.]

Dzisiaj na portalu gazeta.pl znalazłam artykuł, którego bohaterka została bezpłodna w wyniku zakażenia, którego doznała w szpitalu. Ostatecznie ma otrzymać kwotę 100.000,00 zł.

W tej sprawie nie wiadomo, czy zaniedbaniom był winny personel, bardziej prawdopodobne, że doszło do błędu organizacyjnego. Pacjentka wygrała zaś szpital choć nie ucierpi finansowo (pieniądze wypłacane są z polisy OC) to jednak może stracić na wizerunku. Może czasami warto rozważyć ugodę?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.