Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/serwe168/domains/medyczneprawo.pl/public_html/wp-content/plugins/widget-entries/iinclude_page.php on line 307
Blog o prawie medycznym i prawach pacjenta » Blog Archive Zakaz konkurencji u lekarzy

Lekarze i zakaz konkurencji – ciąg dalszy

Dzisiaj wracam do sprawy wprowadzania przez szpitale do umów z lekarzami klauzul o zakazie konkurencji. Pisałam o tym w artykule Lekarze i zakaz konkurencji.

Chodzi oczywiście o pieniądze – czyli o kontrakty z NFZ. Wprowadzając zakazy konkurencji szpitale publiczne bronią się przed sytuacją,  gdy ich pracownicy prowadzą także placówki niepubliczne, stają do walki o kontrakt i są konkurencją dla szpitala. NFZ bowiem pod koniec roku będzie przeprowadzał nowe konkursy.

W ten sposób szpitale publiczne chcą zatrzymać u siebie specjalistów, bez których niepubliczne placówki nie mają szans na otrzymanie kontraktu z NFZ.

Szpitalem, który kazał lekarzom wybierać – zatrudnienie albo prywatna klinika, o którym ostatnio zrobiło się głośno jest Szpital Uniwersytecki im. Jurasza w Bydgoszczy.

Więcej na ten temat można przeczytać w Gazecie – Zakaz konkurencji: Szpital albo prywatna klinika

Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady napisz do mnie:

[contact_form]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.