Internetowe Konto Pacjenta – prototyp działa w Krakowie

Ministerstwo Zdrowia postanowiło stworzyć platformę udostępniania danych medycznych i realizować  prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, udostępniania mu danych medycznych oraz dokonanie elektronicznej transmisji danych. W przyszłości Internetowe Konto Pacjenta ( tak je nazwano) będzie bazą wymiany danych między pacjentami a ich lekarzami.

Prace nad IKP prowadzi Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

W chwili obecnej prototyp systemu działa w Krakowie i jest testowany przez kilka przychodni.

Docelowo, jeżeli system się sprawdzi już w 2014 r. ma ruszyć ogólnopolski program IKP, który trzy lata później ma objąć wszystkie placówki służby zdrowia w kraju.

Warto więc zapoznać się już teraz z zasadami działania takiego konta. Na stronie Internetowego Konta Pacjenta znajdują się ciekawe filmiki, które w dostępny sposób wyjaśniają zasady działania i zalety takiego konta.

Naprawdę warto tam zajrzeć.

One thought on “Internetowe Konto Pacjenta – prototyp działa w Krakowie”

  1. Wojtek pisze:

    Bardzo ciekawy i rzeczywiście ważny projekt. Takie konto pacjenta mają już bodajże w Estonii – i tam lekarz może sobie sprawdzić wszelkie dane dotyczące zdrowia pacjenta jednym klikiem myszki.
    Ciekawe, czy uda się zdążyć do 2014 r. – przecież kartę chipową na Śląsku mieliśmy już 10 lat temu, a w całym kraju sprawa się ślimaczy aż do dzisiaj.
    Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.