Pacjentko korzystaj ze swoich praw

Pod tym hasłem kryje się wspólna kampania Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wraz z partnerami – Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego, Amnesty International, Fundacją Feminoteka oraz Kliniką Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem kampanii jest przede wszystkim zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat  przysługujących nam praw pacjenta. Jej intencją jest rozpropagowanie i zachęcenie do korzystania z nowych możliwości, które oferuje niedawno powołana instytucja Rzecznika Praw Pacjenta, zwłaszcza z procedury wnoszenia sprzeciwu wobec opinii lub orzeczenia lekarza.

O prawie pacjenta do sprzeciwu pisałam na blogu  jakiś czas temu w artykule Sprzeciw pacjenta wobec opinii albo orzeczenia lekarza .

Sam mechanizm nie był jeszcze wykorzystywany, bowiem do Biura Rzecznika Praw Pacjenta nie wpłynął jeszcze ani jeden sprzeciw. Kampania ta ma więc za zadanie przybliżenie tego mechanizmu zwłaszcza kobietom.

Więcej na temat Kampanii można poczytać na stronie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny; Gazecie Wyborczej czy na portalach:  Rynek Zdrowia i Służba Zdrowia .

2 thoughts on “Pacjentko korzystaj ze swoich praw”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.