O blogu

1. Blog ten powstał przede wszystkim z myślą  o pomocy pacjentom.

Zauważyłam, że większość osób korzystających z pomocy medycznej nie zna swoich podstawowych  praw czy  obowiązków.

Brak świadomości prawnej często działa na niekorzyść pacjentów.  Chory, a często również jego najbliżsi są zagubieni. Gdy zwracają się o pomoc do prawnika często bywa za późno, lub dochodzenie roszczenia jest utrudnione.

W internecie brak jest strony, która w sposób przystępny będzie wskazywała pacjentom, co w danej sytuacji należy zrobić, czego można żądać od personelu medycznego, oraz jakie akty prawne regulują ich sytuację.

Chcę, aby mój blog tę lukę właśnie wypełnił.

2. Blog medyczneprawo.pl ma też służyć pomocą wszystkim poszkodowanym w wyniku błędów medycznych. Ma on być bazą wiedzy o całym procesie dochodzenia roszczeń z tego tytułu – od zebrania dokumentacji,  po udany finał przed sądem.

W ten sposób chcę Ci pokazać, że mimo iż jest to proces skomplikowany, z pomocą doświadczonego prawnika często można skutecznie walczyć o odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

3. Blog ten powstał również z myślą o osobach wykonujących zawody medyczne – lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych itp.  Tutaj znajdziecie Państwo informacje i porady prawne pisane z uwzględnieniem specyfiki Państwa zawodów i skierowane bezpośrednio do Was.

4. Wreszcie blog ten powstał również z myślą o Czytelnikach szukających wiedzy o najnowszych nowelizacjach w prawie medycznym.

Na blogu będą  na bieżąco pojawiały się wpisy związane ze zmianami w ustawach, rozporządzeniach wraz z omówieniami tych zmian.

5. Dodatkowo Czytelnicy znajdą tu  krótki przegląd prasy związanej z szeroko pojętym prawem medycznym.