Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/serwe168/domains/medyczneprawo.pl/public_html/wp-content/plugins/widget-entries/iinclude_page.php on line 307
Blog o prawie medycznym i prawach pacjenta » Blog Archive Recepty z papieru – do kosza - Blog o prawie medycznym i prawach pacjenta

Recepty z papieru – do kosza

Z końcem tego roku ruszają w naszym kraju testy e-recept, które w przyszłości miałyby zastąpić te stare, papierowe. Będą przeprowadzane w Wielkopolsce, przez okres około pół roku.

Testy są wynikiem konkursu, które Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w ubiegłym roku. Jeżeli elektroniczne recepty się sprawdzą to staną się częścią dużego projektu cyfryzacji służby zdrowia. Odpowiednia ustawa właśnie została przesłana do konsultacji społecznych.

Jeżeli cyfrowa rewolucja w polskiej służbie zdrowia się uda wówczas skończą się kolejki do lekarzy ( każdy będzie mógł na wizytę zapisać się przez internet) czy na zabieg. Łatwiej też będzie wykryć fałszywe recepty czy dostrzec błędy w samych receptach.

Więcej o e-receptach można przeczytać w Gazecie Prawnej .

One thought on “Recepty z papieru – do kosza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.